Świetlica w Jerzmanowej "STODOŁA KULTURY"

• Jerzmanowa to jedna z gmin w powiecie głogowskim, umiejscowiona wśród pięknych i malowniczych Wzgórz Dalkowskich. Okoliczne panoramy i zabytki, tworzą razem perłę turystyczno-krajobrazową okręgu miedziowego, dlatego będąc w pobliżu możemy zapoznać się z historią, i zwiedzić nasze bogate przyrodnicze tereny.
  • W centrum Jerzmanowej mieści się Zespół Pałacowo-Parkowy, do którego należy barokowy pałac, budowany od XVI do XIX wieku. Jego walory estetyczne podkreślają stawy, znajdujące się w pobliskim XVIII-wiecznym parku. Niedaleko pałacu mieści się kościół filialny p.w. Wszystkich Świętych, który został wzniesiony w XVI wieku w stylu gotyckim, zaś elementy wyposażenia świątyni pochodzą z okresu baroku i klasycyzmu.
  • Niedaleko parku, idąc wzdłuż lipowej alei natrafimy na pomnik pn. „LUDZIOM ZIEMI”, autorstwa Zbigniewa Frąckiewicza z 1985r. Wokół niego rosną drzewa i krzewy, zza których rozpościera się niesamowity widok na pola i lasy, przecięte wstęgą ruchliwej drogi.
  • Świetlica Wiejska „STODOŁA KULTURY” zlokalizowana jest przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jerzmanowej. Oddana została do użytku 28 sierpnia 2021r. Sąsiaduje z budynkiem pałacu oraz terenem zabytkowego parku. Wewnątrz budynku znajduje się klimatyzowana sala mieszcząca do 96 osób, odrestaurowana z zabytkowej stodoły, w loft-owym stylu. Wszystkie stare elementy jak cegły, kamienne ściany i drewniane belki zachowały swoje naturalne kolory, i fakturę. Idealnie komponują się z nowoczesnymi stalowymi elementami konstrukcji i ogromnymi płaszczyznami szklanych drzwi.
  • Na stanie świetlicy znajduje się 16 stołów (4 okrągłe i 12 kwadratowych – przy jednym stole zmieści się 8 osób) oraz 96 krzeseł.
  • Kuchnia posiada wysoki standard wyposażenia. Dostępna jest również szatnia i toalety.
  • Przed budynkiem znajduje się bezpłatny parking oraz obszerny zielony plac.

• Wyposażenie kuchni:
  • • komplety sztućców oraz zastawy stołowej dla ok. 150 osób
  • • miski, półmiski, wazy,
  • • czajniki elektryczne
  • • szafy chłodnicze
  • • kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem (piec konwekcyjny)
  • • taboret gazowy
  • • szafy magazynowe
  • • oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni
  • • osobne pomieszczenie do zmywania naczyń wraz z wyparzarką
  • Ponadto, w obiekcie mieści się nowoczesna, 4-torowa kręgielnia, której dodatkowym atutem są 2 tory dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 10 lat oraz bar z napojami i przekąskami. W kręgielni dostępne są również piłkarzyki, cymbergaj oraz gry planszowe.

• Udogodnienia:
  • • bezpłatne Wi-Fi w całym obiekcie
  • • kręgielnia oraz bar
  • • duży, zielony teren przed obiektem
  • • kuchnia, szatnia, toalety
  • • podjazd na salę dla osób z niepełnosprawnością
  • • 8 km od Głogowa, 12 km od Polkowic
  • • miejsce dla palących przed obiektem
  • • czujnik dymu
  • • nowoczesne ogrzewanie podłogowe
  • • obiekt chroniony przez firmę „PIAST”
  • • nowoczesny system rekuperacji powietrza
  • Jest to ciche i spokojne miejsce. Idealne na zorganizowanie imprez rodzinnych, wesel, chrzcin, komunii oraz urodzin.
  • GCK w Jerzmanowej prowadzi monitoring wizyjny na terenie obiektu Stodoła Kultury w celu bezpieczeństwa pracowników i osób przebywających na monitorowanym terenie.
  • Więcej informacji związanych z wynajmem udziela Iwo Hajdamowicz pod nr tel.: 76 838 43 24 oraz Natalia Ciesielska pod nr tel.: 789 808 128.
  • Wszelkie dokumenty dotyczące wynajmów, dostępne są na stronie Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej w zakładce „WYNAJEM SAL I ŚWIELIC”.

Jak do nas dojechać?

ADRES: UL. OBISZOWSKA 4A, 67-222 JERZMANOWA, POWIAT GŁOGOWSKI, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

WSPÓŁRZĘDNE GEOGRAFICZNE: 51°35'43.5"N 16°02'50.3"E

FILMY INSTRUKTAŻOWE DOTYCZĄCE OBŁUGI URZĄDZEŃ GASTRONOMICZNYCH:

PATELNIA ELEKTRYCZNA:

WYPARZARKA:

PIEC KONWEKCYJNO-PAROWY:

Sprawdź wolne terminy!

Galeria zdjęć

Dokumenty do pobrania na Biuletynie Informacji Publicznej GCK w Jerzmanowej oraz poniżej:

Stodoła Kultury w Jerzmanowej - Informacje i dokumenty do pobrania dla wynajmujących świetlicę w Stodole Kultury w Jerzmanowej.