Konkurs literacko-plastyczny "Zaczarowany pałac w Jerzmanowej: legendy w słowie i obrazie"

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie literacko-plastycznym "Zaczarowany pałac w Jerzmanowej: legendy w słowie i obrazie" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowej. Konkurs realizowany jest w ramach projektu Biblioteka - blisko z każdej strony, dofinansowanego w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Cele konkursu to zachęcenie dzieci i młodzieży szkolnej do aktywności twórczej, czytania oraz tworzenia prac plastycznych, rozwijanie wyobraźni, prezentacja swoich prac, budowanie poczucia wspólnoty poprzez udział w lokalnych inicjatywach kulturalnych, zainteresowanie historią lokalną i pogłębienie wiedzy na temat historii pałacu w Jerzmanowej. Pragniemy także uwrażliwić uczestników na piękno języka ojczystego oraz kształtować wrażliwość estetyczną poprzez promocję różnorodnych technik plastycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który określa zasady uczestnictwa, terminy oraz miejsca składania prac konkursowych. Prace mogą być wykonane różnymi technikami plastycznymi i muszą nawiązywać do jednej z legend dostępnych na stronach internetowych: www.gckjerzmanowa.pl, bibliotekajerzm.pl.

Termin zgłoszeń trwa od 29.05.2024 do 18.06.2024, a wyniki będą ogłoszone 20.06.2024

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach wiekowych:

przedszkolaki: 5-6 lat,

uczniowie klas I-III,

uczniowie klas: IV-VI,

uczniowie klas: VII-VIII

oraz uczniowie szkół średnich.

Prace będą oceniane pod względem zgodności z tematem, kreatywności, walorów estetycznych i artystycznych.

Zapraszamy do udziału i tworzenia magicznych dzieł inspirujących legendami pałacowymi!