Trening kreatywności
Prawdziwy maraton zadań i ćwiczeń odbyli dnia 25 września br. uczestnicy szkolenia pod nazwą „Trening kreatywności i nieszablonowego myślenia: jak wyjść ze schematów i twórczo rozwiązywać problemy”. To kolejne z niezwykłych spotkań jakie udało się zorganizować w ramach projektu Biblioteka – blisko z każdej strony, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Uczestniczący w szkoleniu pracownicy i czytelnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych i nieszablonowych praktycznych warsztatach rozwijających wąski zakres patrzenia. Lekcjach zmieniających całkowicie perspektywę oraz uczących otwartości na inne rozwiązania. Prowadzący – Tadeusz Stoszek – socjolog, terapeuta i student psychologii zaprezentował szereg technik wspierających proces twórczy takich jak: myślenie pytajne czy asocjacyjne wyszukiwanie połączeń między skrajnie różnymi elementami. Odbiorcy aktywnie angażowali się w zadania, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz pracując w zespołach nad rozwiązywaniem postawionych wyzwań. W trakcie szkolenia panowała atmosfera wzajemnej inspiracji i otwartości na nowe pomysły. Duży nacisk położono na umiejętność współpracy i wymiany myśli, co pozwoliło na wspólne odkrywanie nieszablonowych rozwiązań.
Szkolenie nie tylko rozwinęło umiejętności twórczego myślenia, ale również pokazało, jak ważne jest otwieranie się na nowe możliwości, co jest istotnym elementem w pracy biblioteki, która pragnie być miejscem inspirującym i wspierającym rozwój intelektualny mieszkańców.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”