XXXI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Jaczowie

W sobotę, 16 czerwca, Wiejski Dom Kultury w Jaczowie wypełnił się po brzegi dźwiękami tradycyjnej muzyki i atmosferą ludowych zabaw podczas XXXI Przeglądu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych, organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej oraz Zespół Ludowy Jaczowiacy. Tegoroczny przegląd poświęcony był wiejskim zagrodom, letnim krajobrazom oraz pracy rolniczej i gospodarczej, podkreślając, jak ważną rolę w naszej kulturze pełni ludowość.

Wydarzenie poprowadziła niezastąpiona Patrycja Wachońska, której charyzma i uśmiech dodały blasku całej imprezie.

Już od samego początku występy zespołów ludowych wprowadziły zgromadzoną publiczność w radosną atmosferę kultury ludowej i tradycyjnego folkloru. Każdy zespół prezentował unikalny repertuar, pełen tradycyjnych pieśni, muzyki i tańców, co sprawiło, że wszyscy mogli poczuć magię ludowych tradycji. Na scenie wystąpiło 11 zespołów, które swoją energią i pasją zyskały uznanie publiczności.

Podczas przeglądu wyróżniono najlepsze zespoły: pierwsze miejsce oraz nagroda 1500 zł trafiły do zespołu Starczowianie. Drugie miejsce, nagroda 1300 zł oraz nagroda publiczności przypadły zespołowi Chaber. Trzecie miejsce i nagroda 1000 zł powędrowały do zespołu Polne Maki.

Piękna dekoracja sceny, wypełniona naturalną roślinnością i ludowymi motywami, dodawała uroku całemu wydarzeniu. Kolorowe kwiaty, tradycyjne elementy ozdobne i wiejskie akcenty tworzyły niezapomniany klimat, który przeniósł wszystkich w czas dawno miniony.

Występy zespołów ludowych płynnie przeistoczyły się w wieczorną potańcówkę, gdzie do tańca przygrywał zespół Live Band z Jaczowa. Zabawa trwała do późnych godzin, a uśmiechy i radość tańczących były dowodem na to, że tradycje ludowe wciąż żyją i mają się świetnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za udział i wspaniałe występy, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy także publiczności, która swoją obecnością i entuzjazmem wspierała artystów. Bez Was to wydarzenie nie byłoby tak wyjątkowe!