Zajęcia obrazek

Relacja z FolkPark-u i Nocnego Biegu po Złotą Paproć

W sobotni wieczór (22.06) przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jerzmanowej odbyły się niezapomniane obchody Nocy Świętojańskiej – FolkPark i Nocny Bieg po Złotą Paproć. Była to noc pełna klimatu i magii, która przyciągnęła wielu mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości.


Wieczór uświetnił koncert zespołu AVIACCORD , który wykonał utwory inspirowane folklorem Bałkanów i Polski. Brzmienia akordeonu i skrzypiec porwały publiczność, tworząc niezapomnianą atmosferę. Koncert był doskonałym uzupełnieniem tego magicznego wieczoru.


Noc Świętojańska nie mogłaby odbyć się bez tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wianek. Uczestnicy konkursu stworzyli wyjątkowe kompozycje z żywych kwiatów, które zachwyciły jury. Spośród licznych wspaniałych prac wyłoniono trzech laureatów, których wianki były szczególnie wyjątkowe. Po ogłoszeniu wyników, wianki zostały puszczone na oświetlony staw przy pałacu, co dodało magicznego klimatu całemu wydarzeniu.


Głównym punktem programu był Nocny Bieg po Złotą Paproć, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Trasa biegu biegła malowniczymi uliczkami parku, tworząc wyjątkową atmosferę. Organizacją biegu zajęła się firma Sport-Górski, która zadbała o każdy szczegół, aby uczestnicy mogli cieszyć się rywalizacją w komfortowych warunkach. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzca znalazł upragnioną złotą paproć, która stała się symbolem triumfu tej nocy.


Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników historii i kultury. Młodzież, w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury "Odkryj swój skarb", oprowadzała chętnych gości po zabytkowym pałacu w Jerzmanowej. Zwiedzanie zwieńczyła projekcja filmu "Czy w pałacu straszy?" w reżyserii Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej. Film wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył wielu emocji.


Obchody Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowej okazały się dużym sukcesem. Wydarzenie było pełne radości i niezapomnianych wrażeń. Był to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru w towarzystwie rodziny i przyjaciół, ciesząc się zarówno sportowymi emocjami, jak i kulturalnymi atrakcjami.