Zajęcia obrazek

Twórczo w majowy weekend

W miniony weekend (11-12.05) świetlica wiejska w Gaikach stała się miejscem pełnym kreatywności oraz inspiracji podczas zorganizowanego już po raz drugi wydarzenia pn. "Majowy Weekend Twórczy". Ten niezwykły dwudniowy plener artystyczny skierowany był do 30-stu utalentowanych uczestników o zamiłowaniu do twórczości manualnej, stale korzystających z oferty warsztatów prowadzonych przez GCK w Jerzmanowej. W warsztacie udział wzięły same panie, a organizator zapewnili uczestniczkom niezapomnianą dawkę wiedzy, które z pewnością pozwoli rozwinąć umiejętności w różnych dziedzinach rzemieślniczych.


Podczas intensywnie trwającego wydarzenia entuzjaści rękodzieła mieli okazję wziąć udział w trzech specjalistycznych warsztatach. Pierwszy z ich -ze scrapbookingu i modelowania kwiatów z foamiranu poprowadziła Agnieszka Cebula – artystka, pasjonatka i założycielka sklepu artystyczno-rękodzielniczego „Fiori”. Uczestnicy nie tylko zgłębiali tajniki tych technik, ale także mieli możliwość wykonać własnoręcznie piękne i oryginalne boxy prezentowe. Podczas drugiego warsztatu sala świetlicy przeobraziła się w pracownię tworzenia świec sojowych. Prowadząca warsztat, Renata Sinkiewicz - założycielka marki ECO Luxury podzieliła się wiedzą na temat produkcji świec sojowych, odkrywając tajniki tego rzemiosła. Uczestniczki zdobyły umiejętności tworząc nie tylko pięknie pachnące, ale i ekologiczne świece do swoich domów. Nie zabrakło również możliwości rozwijania talentów artystycznych poprzez ręczne malowanie na tkaninie. Trzeci warsztat w tej tematyce poprowadziła Ewelina Płócienniczak, utalentowana artystka tworząca na co dzień unikatowe dzieła na odzieży jako Kreatyvna custom&art. Uczestniczki odkrywały własny styl i rozwijały umiejętności manualne poprzez stworzenie własnej unikatowo ozdobionej torby. Tak stworzone rękodzieło może być zarówno funkcjonalnym przedmiotem codziennego użytku, jak i oryginalnym dziełem sztuki.


"Majowy Weekend Twórczy" w Gaikach był nie tylko doskonałą okazją do nauki nowych rzemiosł i technik, ale także fantastyczną okazją do spędzenia czasu w inspirującym i twórczym środowisku. Dodatkowo wspólne grillowanie oraz spędzona w świetlicy noc sprzyjały nawiązywaniu przyjacielskich relacji oraz wymianie doświadczeń pomiędzy miłośniczkami rękodzieła mieszkającymi w różnych miejscowościach gminy Jerzmanowa.