Jesteśmy beneficjentami BLISKO!

Z radością informujemy, że Gminne Centrum Kultury zostało beneficjentem dofinansowania w wysokości 100 000 zł, które wesprze projekt realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowej. Pierwszy etap zadania pn. „Biblioteka – blisko z każdej strony” realizowany będzie do15 listopada 2024r. , drugi pn. „Biblioteka – w centrum życia społecznego” - w okresie od 01.01. do 15.11.2025r.

Kwotę w wysokości 5,5 mln zł Narodowe Centrum Kultury przekaże 47 bibliotekom publicznym w 14 województwach na działania podejmowane w ramach konkursu BLISKO (2024-2025), stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Decyzję o przyznaniu dofinansowań na realizację projektów najwyżej ocenionych w konkursie, przeprowadzonym i rozstrzygniętym przez Centrum, podjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. Więcej o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 na stronie NCK tutaj >> https://tiny.pl/d79jx

Gratulujemy pozostałym beneficjentom!

Bądźcie BLISKO, gdyż w najbliższym czasie w naszej bibliotece będzie się działo!

Rozpoczniemy od szeregu szkoleń wzmacniających kompetencje pracowników bibliotek, pozwalających na rozpoznanie potrzeb i potencjału kulturowego członków lokalnych społeczności, a w konsekwencji na efektywną z nimi współpracę i inicjowanie dalszych działań kulturalnych. W dalszych etapach projektu na najmłodszych i młodzież czekają działania warsztatowe, konkursy i spotkania literackie oraz podsumowująca część działań impreza plenerowa pn. „Święto literackiej ulicy”. Śledźcie nasze portale społecznościowe i stronę www.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”