Stodoła Kultury rajem dla Muzyki.

W miniony wtorek (8.08) w Stodole Kultury w Jerzmanowej gościliśmy znajomych nam już artystów oraz grupę debiutantów, XXI edycji festiwalu - Muzyka w Raju. Dwa wieczorne koncerty „muzyki dawnej” rodem prosto z filharmonii, przyciągnęły spore grono publiczności. Prestiżu dodał fakt, że Jerzmanowa to jedyna miejscowość województwa Dolnośląskiego, która znalazła się na mapie festiwalu.

Repertuar koncertów był rzadki, chociaż nie był nieznany. To co było oryginalne w przypadku pierwszego koncertu to fakt, że zagrał go Consort czyli zespół fletów prostych FOWR na instrumentach wykonanych specjalnie na wzór fletów odnalezionych na średniowiecznych obrazach malarskich. – wyjaśniał w krótkiej przemowie powitalnej prezes fundacji CANOR - Cezary Zych. Najpopularniejsze utwory muzyki średniowiecznej w koncercie pt. Alors en danse, wykonali: Corina Marti, Fiona Kizzie Lee, Ann Allen, António Godinho. Koncert drugi poświęcony był także bardzo popularnej w renesansie, muzyce na lutnię sześciochórową czyli instrumencie posiadającym 11 strun. Swoje umiejętności gry na nim zaprezentował Michał Gondko.

Wydarzenie okazało się idealną okazją do relaksu podczas ciepłego sierpniowego wieczoru. Choć muzyka klasyczna nie należy do tych bardzo popularnych, na koncercie znaleźli się zarówno jej zwolennicy jak i osoby dla których było to nowe doświadczenie. Festiwal potrwa jeszcze do 20 sierpnia br. Jego szczegółowy harmonogram znaleźć można na stronie organizatora: muzykawraju.pl