Młodzieżowe LATO z GCK w Jerzmanowej.

Drugą połowę wakacji w gminie Jerzmanowa rozpoczęło „Młodzieżowe LATO” – pełne atrakcji wydarzenie organizowane przez nas co roku, specjalnie dla grupy nastolatków w wieku 13-18 lat. Podczas tygodnia atrakcji zorganizowanych w dniach 31.07-5.08.2023r., młodzi mieszkańcy gminy Jerzmanowa mieli okazję zintegrować się podczas spotkań, warsztatów i wycieczek.

Tegoroczny 6-cio dniowy program zawierał sprawdzone i uwielbiane przez młodzież atrakcje jak wyjazd na paintball, basen czy do parku trampolin w Lesznie oraz zajęcia w świetlicach wiejskich zaproponowane przez instruktorów GCK. Każdy dzień oferował dobrą zabawę, zdobywanie wiedzy i aktywne spędzanie czasu. Pierwszego dnia podczas „Warsztatów z filmem” uczestnicy wcielili się w rolę aktorów ekranizacji powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – lektury 12. Odsłony tegorocznego Narodowego Czytania. Ich debiut aktorski obejrzymy na ekranach monitorów 9 września. Dzień na „planie filmowym” zakończyła integracja przy ognisku. Starszaki nieźle bawili się także na wycieczce do Dinopark w Szklarskiej Porębie, gdzie odetchnęli górskim klimatem w towarzystwie pra-gadów oraz skorzystali z oferty kina 6D. Wydarzenie zakończyły warsztaty malowania tkanin, na których młodzież wykazać się mogła talentem malarskim, zmysłem estetyki i tworzenia. Własnoręcznie zaprojektowane na tych zajęciach torby stały się świetną pamiątką tegorocznego spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony wspaniały czas. Przygotujecie się na moc atrakcji w przyszłym roku.