WYNIKI KONKURSU - XXX Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

MAMY TO!  WYNIKI KONKURSU w ramach konkursu online XXX Przeglądu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2023.

NAGRODA JURY

Laureatów tej nagrody wyłoniło 4 osobowe jury konkursowe do którego zaprosiliśmy panią Renatę Chrzan - założycielkę Zespołu Magia Folkloru. Tegoroczny repertuar konkursowy to pieśni i tańce ludowe o tematyce związanej z ceremoniami ślubnymi i weselnymi więc uczestnicy konkursu musieli  sprostać wymaganiom regulaminu. Oceniano więc repertuar, aranżację, choreografię, profesjonalizm i sposób wykonania.

Po burzliwych dyskusjach:

I miejsce i nagrodę w wysokości 1.300 zł otrzymuje Zespół Chaber

II miejsce i nagrodę w wysokości 1.000 zł otrzymują Starczowianie

III miejsce – 800 zł otrzymuje Zespół Folkowy TACY-SAMI

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

9 dni, od 23 do 31 maja trwała zacięta walka o głosy internautów w  głosowaniu na nagrodę publiczności dla najlepszej prezentacji Zespołu. Na swoich ulubieńców głosować można było jednorazowo na naszej stronie przez formularz Google forms. W głosowaniu udział wzięło 239  osób. Tym samym ilością 75 głosów zwycięża i nagrodę publiczności w wysokości 1.000 złotych otrzymuje Zespół Chaber

Zobaczcie tabelę wyników:

Laureaci nagród publiczności i jury obligatoryjnie prezentują swoją twórczość podczas Przeglądu dnia 18 czerwca 2023r. na scenie Amfiteatru WDK w Jaczowie. W tym dniu wręczone zostaną także nagrody.

Zapraszamy na XXX Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2023.

MIEJSCE:  Wiejski Dom Kultury w Jaczowie (gmina Jerzmanowa), ul. Główna 1.

TERMIN18 czerwca 2023, start godz. 16:00

Sprawy organizacyjne i szczegóły dotyczące Przeglądu można uzgadniać telefonicznie z panią Iwoną Szubert-Durał, po numerem tel.: 76 752 14 29 oraz e-milem: i.szubert@gckjerzmanowa.pl