Zajęcia obrazek

Wernisaż Przeglądu Twórczości Lokalnej

Podsumowanie niezwykłej ekspozycji rękodzieła artystycznego.


W miniony piątek (12.05) w Stodole Kultury w Jerzmanowej odbył się wspaniały wernisaż Przeglądu Twórczości Lokalnej, prezentujący prace z zakresu rękodzieła artystycznego ponad 130 utalentowanych osób - dorosłych i dzieci. Wydarzenie to przyciągnęło szerokie grono entuzjastów sztuki, którzy mieli okazję podziwiać różnorodność i kreatywność lokalnych artystów.


Wernisaż rozpoczął się o godzinie 17:00, gdy sala zapełniła się po brzegi zarówno twórcami, jak i miłośnikami sztuki. Goście zostali przywitani przez dyrektora GCK w Jerzmanowej – Barbarę Reszczyńską, która przedstawiła ideę Przeglądu Twórczości Lokalnej, podkreślając jego kluczowe znaczenie dla rozwoju artystycznego gminnej społeczności. W krótkim przemówieniu, twórcom i instruktorom prowadzącym zajęcia dziękował także sam wójt gminy Jerzmanowa – Lesław Golba.


Sala Stodoły Kultury w Jerzmanowej dzięki starannej aranżacji, stała się miejscem, gdzie różnorodne prace rękodzielnicze zyskały wyjątkową prezencję. Na wystawie można było zobaczyć bogactwo technik i materiałów - od haftu, ceramiki i decoupage po biżuterię artystyczną i witraż. Po raz pierwszy w historii prace z zakresu fotografii cyfrowej zaprezentowało działające od roku i spotykające się co tydzień w Studiu nagrań, Koło fotograficzne.


Wystawę oglądać można jeszcze do środy – 17 maja w godzinach 9:00-12:00 i 15:00-18:00. Twórczość prezentowana na Przeglądzie jest zaskakująco różnorodna. Od niesamowicie delikatnych i precyzyjnych dzieł po bardziej ekspresyjne i abstrakcyjne prace, wystawa oferuje coś dla każdego gustu. Niezależnie od preferencji, każdy może znaleźć coś, co go poruszy i zainspiruje. Każda z prac to nie tylko wyraz kunsztu, ale również wcielenie wyjątkowych historii i inspiracji twórców.

Serdecznie zapraszamy!