Zajęcia obrazek

Majowy Weekend Twórczy

- inspirujący plener artystyczny

W miniony weekend (21-22.05) w urokliwej miejscowości Gaiki odbył się niezwykły plener artystyczny, zorganizowany dla 30-stu utalentowanych pań o zamiłowaniu do twórczości manualnej, stale korzystających z oferty warsztatów prowadzonych przez GCK. Przez dwa dni uczestniczki miały okazję uczestniczyć w zajęciach rękodzieła artystycznego, skupiających się na technikach mix mediów, scrapbookingu i zastosowaniu żywicy epoksydowej. To wyjątkowe wydarzenie w zacisznym miejscu świetlicy okazało się prawdziwym rajem dla kreatywnych dusz.


Plener rozpoczął się w sobotę o poranku, kiedy to uczestniczki przybyły z pełnym entuzjazmem i gotowością do eksploracji nowych technik i inspiracji. Miejsce zostało starannie przygotowane, a przestronna sala w świetlicy przekształcona w pracownię artystyczną, pełną materiałów, narzędzi i przyrządów do tworzenia.


Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do mix mediów, techniki polegającej na łączeniu różnorodnych materiałów, takich jak farby, papier, tkaniny i różnego rodzaju dodatki, w celu stworzenia unikalnych kompozycji. Instruktorzy prowadzący warsztaty przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie, podpowiadając uczestniczkom, jak uzyskać efektowne tekstury, warstwowe kompozycje i wykorzystać różnorodne techniki malarskie. Warsztat tworzenia scrapbookingowego albumu cieszył się także dużym zaangażowaniem pań. Uczestniczki dopieszczały swoje dzieła do późnej nocy.


Wyjątkowym elementem pleneru były zajęcia z zastosowaniem żywicy epoksydowej - fascynującej techniki, polegającej na tworzeniu przepięknych efektów za pomocą przezroczystej żywicy i barwników. Uczestniczki miały okazję eksperymentować z różnymi kształtami, warstwami i pigmentami, aby stworzyć własne, unikalne dzieła, a wśród nich biżuterię, zakładki do książek czy podstawki pod kubeczki.


Wartością dodaną Majowego Weekendu Twórczego była integracja uczestniczek, które na co dzień rozproszone są w świetlicach wiejskich i tak pracują pod okiem instruktorek GCK. Wspólne grillowanie oraz nocleg sprzyjały nawiązywaniu przyjacielskich relacji oraz wymianie doświadczeń.


„To był udany weekend. Cudowna atmosfera, pyszne jedzenie oraz ciekawe i inspirujące warsztaty artystyczne” – chóralnie komentowały uczestniczki majowego weekendu. W planach powstają już pomysły na kolejne tego typu inicjatywy.