UNIVERSE - relacja z koncertu

Nastrojowy, romantyczny, pełen emocji i wzruszeń wieczór zafundował nam Zespół Universe, który w minioną niedzielę (26.02) wystąpił podczas pierwszego w tym roku koncertu z cyklu Stodoła Kultury z muzyka i sztuką. Niezwykłe wydarzenie wzbudziło już wiele emocji na długo przed koncertem sprawiając, że 120 biletów wyprzedało się w 3 dni. Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny wokalista Zespołu, Wojciech Wesołek – wokal i gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki - gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe. Artyści zabrali publiczność w sentymentalną podróż do muzyki lat 80-tych i 90-tych sprawiając, że poczuła się jakby to wszystko było „jeszcze wczoraj”. Ze sceny w Stodole Kultury w Jerzmanowej popłynęły bezsprzecznie największe przeboje takie jak „Mr. Lennon", „Głupia żaba", „Nie wiem czy to miłość", „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj", „Wołanie [rzez ciszę” czy "W perły zmienić deszcz”. Na wyjątkowy klimat koncertu złożyły się nie tylko profesjonalna gra, cudowny wokal i ponadczasowe teksty piosenek ale także nieprzypadkowa gra świateł. Publika chętnie dołączyła się do wspólnego śpiewu, bujania, tańca i zabawy. Nie obeszło się bez bisów, a po koncercie zespół chętnie rozdawał autografy i nie odmówił nikomu pozowania do wspólnych fotografii.