Gminny Dzień Kobiet w Jaczowie

Gorący wieczór głównie dla Pań, zorganizowało GCK w Jerzmanowej w minioną niedzielę (12.03) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaczowie, a to za sprawą obchodzonego cztery dni wcześniej Dnia Kobiet. W tym roku bilety wyprzedały się co do jednego wypełniając salę koncertową po brzegi.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczął krótkim przemówieniem wójt Lesław Golba, składając symbolicznie wiązankę kwiatów na ręce dyrektor GCK w Jerzmanowej – Barbary Reszczyńskiej i życząc wszystkim Paniom zdrowia, szczęści, radości na co dzień, dużo miłości, uśmiechu i wszystkiego co najlepsze. Pierwszym muzycznym „daniem wieczoru” był zespół, który swoją karierę rozpoczął w 2015 roku. Męska formacja, którą połączyły wspólny talent, doświadczenie, predyspozycje wokalne, sceniczne, muzyczne i studyjne oraz chęć grania dla innych - Zespół Kolorowe Gitary, który postanowił popularyzować legendarne brzmienie Czerwonych Gitar i Zespołu Trzy Korony. Panowie już pierwszymi taktami porwali część publiczności z krzeseł. Wykonali znane i lubiane przeboje jak: „Nie zadzieraj nosa”, „Nikt na świecie nie wie”, „Tak bardzo się starałem”, „Dozwolone od lat osiemnastu” czy „Historia jednej znajomości”, sprawiając że wielokrotnie dołączano do wspólnego śpiewu rozgrzewając atmosferę. Artyści nie zeszli ze sceny bez bisu. Podczas „przerwy technicznej” wyjątkowe konkursy z nagrodami mistrzowsko poprowadził Grzegorz Sterna z Radia „Elka”. W walce o wyjątkowe nagrody Panie musiały wykazać się wiedzą muzyczną i filmową. Wyborowe quizy, kalambury i konkurencje sprawnościowe wywoływały niezwykłe poruszenie i salwy śmiechu. Prawdziwej „oliwy do ognia” dolał zespół BIG CYC – z pewnością jeden z najbardziej pokręconych polskich zespołów rokowych. Panowie z 35 letnim stażem w branży muzycznej udowodnili, że są bezkompromisową gwiazdą sceny. Mocno rozgrzali atmosferę. Publiczność szalała skacząc, tańcząc i śpiewając w rytm największych hitów jak ”Rudy się żeni”, „Guma”, „Makumba” czy „Dres”. Koncert był nie lada gratką także dla fanów zespołu. Artyści bisowali dwukrotnie, a po wszystkim udzielali wywiadów, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy do:

Wioletty Olejnik – Dyrektora SP w Jaczowie i pracowników szkoły

Strażaków OSP w Jaczowie i OSP w Jerzmanowej

Firmy nagłośnieniowej INSTALL SERVICE PIOTR DURA

NINJA SECURITY sp. z o.o.

Zespołu Pałacowo – Parkowemu w Bądzowie

oraz sponsorów, a byli nimi:

• Przedsiębiorstwo Robót i Usług Budowlanych „BUDREM” Sp. z o.o.
  • Bank Spółdzielczy w Głogowie
  • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna