Azjatycki wieczór filmowy w Jerzmanowej

Kultura Dalekiego Wschodu nieustannie nas zachwyca. Jest wciąż jedną z najbardziej tajemniczych, egzotycznych i tym samym ogromnie nas frapujących kultur. Może dlatego właśnie Azjatycki Wieczór Filmowy zorganizowany przez GCK w ramach Klubu filmowego okazał się być strzałem w dziesiątkę.

W miniony piątek ponad 70 – ciu widzów zasiadło na krzesełkach w specjalnie na tą okazję przygotowanej i wystrojonej sali Stodoły Kultury w Jerzmanowej. Wyjątkowa projekcja filmowa połączona z pokazem przygotowania i degustacji różnego rodzaju sushi przyciągnęła nie tylko stałych bywalców Klubu filmowego. W „uroczą medytację nad miłością i stratą” wprowadził zgromadzonych film „Asakao. Dzień i noc” - etiuda filmowa o nietypowej formie, nominowana do konkursu głównego o Złotą Palmę festiwalu w Cannes w reżyserii Ryûsuke Hamaguchi. Po projekcji kucharze z głogowskiego KOKU SUSHI przeprowadzili warsztaty sushi, podczas których widzowie mogli odpowiedzieć sobie na pytanie czym różni się Nigiri od Maki. Goście mogli nie tylko nauczyć się techniki zwijania ale także skosztować prawdziwie azjatyckiego wachlarza smaków i aromatów. Wykwintnym „smaczkiem” azjatyckiego wieczoru był konkurs na najlepszy film wyświetlany w Stodole Kultury w 2022r.. Jednogłośnie wybrano Ennio – biografię słynnego kompozytora w reżyserii Giuseppe Tornator. Rozmowom i dyskusjom na tematy filmowe nie było końca, ostatni goście opuścili jerzmanowski Klub Filmowy grubo po północy.