Istny Dziki Zachód - Bal Emeryta i Rencisty

Istny Dziki Zachód opanował seniorów gminy Jerzmanowa, którzy bawili się w Maniowie (04.02) na tegorocznym Balu Emeryta i Rencisty w stylu country. Na to mocno wyczekiwane przez mieszkańców wydarzenie przybyli kowboje, rewolwerowcy i najpiękniejsze damy prerii kowbojskiej gminy Jerzmanowa. Sala w świetlicy wiejskiej przeobraziła się w saloon, serwujący gościom wyśmienite jadło, krzepiące napoje, muzykę i rozrywkę w postaci tanecznego show.

Rdzennych mieszkańców gminy Jerzmanowa i zaproszonych gości honorowych witała banda Poszukiwaczek Kultury pod wodzą Małej Stopy czyli pracownicy GCK w Jerzmanowej z dyrektor Barbarą Reszczyńską na czele. Na honorowych miejscach zasiedli szeryf gminy - wójt Lesław Golba, szef bandy rewolwerowców czyli Przewodniczący Rady Gminy Jerzmanowa – Tadeusz Kozakowski oraz bohater kowbojskich mitów i legend – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Jerzy Wolski. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Głogowie, Związku Osób Niewidomych oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM.

Impreza jest gminną tradycją i co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jej walorami są: świetna zabawa, wyśmienite towarzystwo i smaczny poczęstunek. Spragnionych tańca seniorów nie trzeba było specjalnie zapraszać na parkiet. Wraz z pierwszym taktem muzyki, którą zapewnił DJ Mateusz wszyscy puścili się w wir zabawy. Specjalną niespodzianką było taneczne country show w wykonaniu tancerek z grupy Kolejorz Girls z Poznania. Nie dość, że dziewczyny przygotowały trzy niesamowite pokazy to zaprosiły uczestników do wspólnych zabaw. Tradycyjnie wybrano króla i królową balu, czyli najbardziej roztańczonych uczestników. Ten wyjątkowy tytuł przypadł w tym roku Panu Mieczysławowi Chudkowskiemu z Maniowa i Pani Joannie Kasprowicz z Kurowa Małego. Biletem wstępu na imprezę był strój lub rekwizyt kojarzący się z Dzikim Zachodem, zatem by uwiecznić piękne kowbojskie stroje uczestnicy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia przy specjalnie przygotowanych do tego celu tematycznych ściankach. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, sala wypełniona była radością i zachwytem, a życzenia spotkania na kolejnym balu powtarzano jak mantrę.

Drodzy Emeryci i Renciści życzymy Wam wiele optymizmu na każdy dzień i zapraszamy już za rok.

Relacje filmową z wydarzenia znajdziecie na naszym Feebooku >> tutaj