Wieczerza Wigilijna dla seniorów, rencistów i osób samotnych

Wieczerza Wigilijna dla seniorów, rencistów i osób samotnych była niesamowitym wydarzeniem, które odbyło się w niedzielne popołudnie 17 grudnia 2023r. Całe wydarzenie niosło ze sobą nie tylko atmosferę świątecznej radości, ale również silne więzi społeczne i wspólnotowe.

Kiedy goście zaczęli przybywać, Stodoła Kultury poprzez magiczną dekorację emanowała ciepłem i magią świąt. Na wstępie głos zabrał wójt gminy Jerzmanowa - Lesław Golba kierując do zgromadzonych życzenia zdrowia, szczęścia, spokoju i radości, a wokół ludzi dobrej woli, na których można polegać i którzy zawsze wesprą w trudnej sytuacji. Uroczystą część spotkania rozpoczął czytaniem fragmentu ewangelii wg. św. Łukasza i modlitwą ksiądz kanonik Piotr Matus, a tuż po nim Ojciec Antoni, który przeczytał fragment wiersza o prawdziwości cudu narodzin Chrystusa. Zgodnie z pradawnym zwyczajem nastąpiło pełne emocji wzajemne dzielenie się opłatkiem - symbolicznym okruchem chleba, łączącym niebo i ziemię.

Wieczór stał się jeszcze bardziej wyjątkowy gdy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej wystawiły jasełka. Ich zaangażowanie i entuzjazm oraz piękny śpiew poruszyły serca wszystkich obecnych. Widok dzieci odgrywających swoje role, a także poruszająca historia spotkania Świętej Rodziny z przypadkowymi podróżnymi na dworcu Kraków Główny był nie tylko uroczy ale także niósł przesłanie i przypomniał o głębokim znaczeniu świąt.

Kolejnym wspaniałym momentem był koncert kolęd i pastorałek, których aranżację przygotowało głogowskie trio: Mariola Dubowska, Karolina Furmanowicz i Natanael Dubowski. Ich wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w atmosferę refleksji i wzruszenia.

Ponadto samą wieczerzę charakteryzowała nie tylko obfitość dań wigilijnych, ale przede wszystkim atmosfera wzajemnej życzliwości i serdeczności. Nikt nie wyszedł głodny czy spragniony, a całość spotkania z pewnością przysłużyła się wzajemnej integracji mieszkańców gminy.

GCK w Jerzmanowej składa serdeczne podziękowania za udział w organizacji imprezy:

• niesamowitym kucharkom – p. Teresce i p. Reni
  • dyrektorowi i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jerzmanowej
  • firmie KROSIK Krzysztof Rosik
  • p. Andrzejowi Kochanemu
  • p. Beacie Janowskiej, Grażynie Wyrwas oraz uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
  • p. Paulinie Wolanin