Zaśpiewajmy Niepodległej - WYNIKI KONKURSU

Dnia 2 listopada jury powołane przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu piosenki i pieśni patriotycznych, legionowych i żołnierskich pn. „Zaśpiewajmy Niepodległej na 105 rocznicę”. Niezmiernie cieszy fakt, że konkurs wzbudza niesłabnące zainteresowanie, a duch patriotyzmu w naszej gminie przekazywany jest z pokolenia na pokolenie co sprawia, że w konkursie startują zarówno najmłodsi i najstarsi mieszkańcy. Do walki o miejsca na podium w odrębnych kategoriach stanęło 11-stu solistów oraz 8 zespołów, a do składu jury zaprosiliśmy panią Renatę Chrzan obecną dyrektorkę Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach, która od lat pracuje także jako instruktor muzyczny, animator kultury oraz jest założycielką zespołu Magia Folkloru.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia w kategoriach do których wpłynęło tylko jedno zgłoszenie oraz wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

KATEGORIA SOLISTA:

6 -9 lat:

Alicja Szczypiorkowska – I miejsce,

Jagoda Nadymus – II miejsce,

Lena Kuczyńska – III miejsce

10 – 14 lat:

Jan Mazij – I miejsce,

Klaudia Gorzelańczyk – II miejsce

Aleksandra Bielska  – III miejsce

15 -17 lat

Emilia Kantowicz - I miejsce,

Aleksandra Drozdowska - II miejsce,

KATEGORIA ZESPÓŁ

Do lat 5:

Zespół "Odkrywcy" z PG „Ocean Marzeń” w Jaczowie –  I miejsce

Zespół "Tropiciele" z PG „Ocean Marzeń” w Jaczowie -  II miejsce

Zespół "Poszukiwacze" z PG „Ocean Marzeń” w Jaczowie - III  miejsce

6-9 lat:

Zespół "Jeżyki" z Przedszkola Gminnego „Kraina Marzeń” w Jerzmanowej – I miejsce

Zespół "Badacze" z PG „Ocean Marzeń” w Jaczowie - II miejsce

DOROŚLI

KLUB Senior+ z Jerzmanowej – I miejsce

Zespół Ludowy Jaczowiacy – II miejsce

Wyróżnienie poza kategorią - dla sekcji dziecięcej Zespołu Ludowego Jaczowiacy

GRATULUJEMY!

Wybrani laureaci konkursu zaśpiewają dla nas w dniu 11 listopada 2023 podczas Święta Niepodległości i XII Biegu Gęsi. W sprawie harmonogramu godzin występów na scenie kontaktować będziemy się telefonicznie.

* podkłady muzyczne użyte podczas występów można podsyłać  na adres mailowy: a.stec@gckjerzmanowa.pl