Święto wspólnoty, patriotyzmu i radości

Podczas obchodów w dniu 11 listopada oprócz głównych punktów imprezy nie zabrakło atrakcji towarzyszących. Tradycyjnie już na scenie nagrodzono najlepszych gminnych amatorów fotografii, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie fotograficznym pn. „Emocje natury”. (Wyniki konkursu w osobnym poście na naszej stronie TUTAJ). Na wszystkich, którzy wytrwali do zmroku czekało atrakcyjne Laser Show, tworząc magiczną atmosferę na tle nocnego nieba. Imprezę uświetniły również kreatywne warsztaty dla dzieci, tatuaże i malowanie twarzy w patriotycznych barwach. Piękne prace rękodzielnicze nabyć można było na stoisku Klubu Senior + z Gminy Jerzmanowa. Wyroby z lnu, drewna, festynowe zabawki dla dzieci, bransoletki, domowej roboty syropy serwowały stoiska handlowe. Po raz drugi już także pomieszczenie piwniczki w Stodole Kultury zamieniło się w winiarnię z prawdziwego zdarzenia, goszcząc w swych murach specjały znanej winnicy Jakubów.

Święto Niepodległości i XII Bieg Gęsi w Jerzmanowej to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także święto wspólnoty, patriotyzmu i radości. Dzięki zaangażowaniu społeczności, wsparciu lokalnych instytucji oraz entuzjazmowi uczestników, ten dzień pozostaje co roku w pamięci wszystkich jako czas wyjątkowy, pełen sportowych emocji i wspólnego świętowania.