Dyktando Gminne 2023

Miłośników piękna zawiłości języka polskiego i zdrowej rywalizacji zapraszamy na tegoroczne Dyktando Gminne pn. "O Wisławie Szymborskiej".

Wywalcz tytuł Jerzmanowskiego Mistrza Ortografii A.D. 2023! Spróbuj swoich się w językowej potyczce.

Jak co roku Dyktando odbędzie się w trzech kategoriach:

Kategoria I, godz. 10:00 - uczniowie kl. IV-VI

Kategoria II, godz. 12:00 - uczniowie kl. VII-VIII

Kategoria III, godz. 17:00 - kategoria Open (wszyscy chętni, niezależnie od wieku i tego, czy wzięli udział w dyktandzie w innych grupach)

ZAPISY! Do dnia 21 listopada 2023r. do godz. 15:15 na formularzu zgłoszeń (do pobrania poniżej) w Gminnym Centrum Kultury w Jerzmanowej ul. Głogowska 8(pok.nr 3) oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowej (ul. Głogowska 19b) i Filii biblioteki w Jaczowie (ul. Główna 1).

TERMIN: 23.11.2023r.

MIEJSCE: Jerzmanowa - Stodoła Kultury

RYWALIZACJA SZKOLNA

• W dniach 20.11.2023r. – 21.11.2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie odbędą się osobno dyktanda klasowe w kategoriach.

- Grupa IV – klasy IV-VI

- Grupa V – klasy VII-VIII

Szczegóły przebiegu w regulaminie poniżej.

Na uczestników czekają nie tylko zaszczytne tytuły, statuetki i dyplomy lecz także atrakcyjne NAGRODY:

W kategorii I i II 400, 350 i 250 zł z pierwsze, drugie i trzecie miejsce. w kategorii OPEN za miejsca na podium zwycięzcy otrzymają 800, 600 i 500 zł.  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia 2023r. podczas Gminnych Mikołajek pn.  „Św. Mikołaj w krainie światła” w Jerzmanowej.