Zajęcia obrazek

Najpiękniejsza Dożynkowa Dekoracja Posesji

Obchody święta plonów już za nami ale ciągle trwa jeszcze okres wzmożonych prac rolniczych, a w powietrzy czuć zapach koszonego zboża. Przy domach pojawiły się słomiane dekoracje lub dorodne dynie zwiastujące końcówkę zbiorów i to właśnie trzy z nich zgłosiły swój udział do konkursu na Najpiękniejszą Dożynkową Dekorację Posesji. Uczestnicy wykazali się nie lada pomysłowością w walce o pierwsze miejsce.


Do stworzenia dekoracji posłużyły roślinne płody oraz plony zbóż, okazałe dynie, warzywa, kwiaty i zabytkowy sprzęt rolniczy. Nie zabrakło humorystycznych akcentów. Komisja konkursowa była pod wrażeniem talentu, kreatywności i czasu poświęconego na wykonie dekoracji. Niemniej jednogłośnie rozstrzygnęła, że:


I miejsce i nagrodę w wysokości 600 zł otrzymało KGW „Anna” w Kurowicach za największą, świetnie wykonaną i wyeksponowaną, najbardziej bogatą tematycznie i pełną humoru dekorację.


II m-ce i nagrodę 500 zł otrzymała Pani Maria Chodorowska z Łagoszowa Małego za niezwykle pracochłonną dekoracje pełną ręcznie wykonanych cudnych rzeźb z siana.


III m-ce i nagroda w wysokości 300 zł przypadła Klubowi Sportowemu LZS Potoczek za zabawną dekorację z akcentem piłkarskim.


Nagrody dla zwycięzców na scenie podczas tegorocznych Dożynek w Smardzowie wręczyli Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej – Barbara Reszczyńska.


Gratulujemy!