KONCERT BARTASA SZYMONIAKA!

Już 18 września 2022r. zapraszamy na kolejny z cyklu Stodoła Kultury z muzyką i sztuką koncert. Tym razem na scenie wystąpi nietuzinkowy artysta. Twórca własnego stylu BEATROCK, gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Obecnie jedna z najbardziej oryginalnych i cenionych postaci na polskiej scenie - BARTAS SZYMONIAK

O ARTYŚCIE:

Największy dotychczasowy przebój - utwór "Wojownik z miłości" będący jednocześnie pierwszym singlem z ostatniej płyty pod tym samym tytułem, to jedna z najważniejszych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia (przez 6 kolejnych tygodni w pierwszej szóstce zestawienia), uczestnik ;koncertu przebojów 57 KFPP Opole oraz hymn czasu pandemii. W serwisie YouTube ;przekroczył już próg miliona wyświetleń. Kolejne single jak np. "Cierpliwość" stają się zarówno alternatywnymi jak i komercyjnymi przebojami. Za rok 2020, Artysta otrzymał nagrodę "Osobowość roku" w kategorii Kultura a płyta "Wojownik z miłości" została uznana za jedną z najlepszych. Ostatnia płyta to - oprócz autorskich tekstów również oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie tekstowej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu „Alarm" do słów A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego. Utwory Bartasa wybrzmiały podczas wielu ważnych wydarzeń i produkcji telewizyjnych o charakterze rozrywkowym jak również edukacyjno- kulturalnym, a jego unikatowy beatrock wzbogacany o poezję sprawia, że koncerty stają się prawdziwym, niepowtarzalnym wydarzeniem dla każdego.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw. looper.  Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem dając dotychczas ponad 400 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność. To jedyny taki duet w skali Europy, wykonujący muzykę na żywo jedynie za pomocą własnego aparatu mowy i dwóch instrumentów

Bartas regularnie występuje w największych  przedsięwzięciach muzycznych - telewizyjnych w Polsce.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z całej dyskografii artysty. Teksty własne i covery, a także nowości z mającego ukazać się we wrześniu 2022 r. premierowego album Artysty

Termin: 18.09.2022r. - niedziela, godz. 17:00
Miejsce: Jerzmanowa - Stodoła Kultury

Cena biletu: 10 zł/os. (Do kupienia w GCK w Jerzmanowej, ul. Głogowska 7 pok. nr 4 w kasie kręgielni oraz w dniu koncertu.)

fot. Viola Kuś