Biegali, skakali, latali, fruwali… i pływali.

Tak samo szybko jak mija wakacyjny czas minęły także nasze 4 tygodnie wakacyjnych zajęć, warsztatów, wyjazdów i wycieczek zorganizowanych w lipcu i sierpniu, specjalnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Jerzmanowa. Tegoroczne hasło „Wakacyjnie biegać, skakać, latać, fruwać…” oznaczało aktywny wypoczynek w ruchu i taka też była większa część przygotowanego i realizowanego przez nas programu. Wszystko po to aby solidnie wypocząć od sztampowego harmonogramu dni nauki w roku szkolnym.

Wycieczki na baseny odkryte do Lubina i Polkowic były idealnym planem na upalne dni. Nie lada frajdą był także wyjazd do wrocławskiego parku trampolin Go Jump i Go Air, w którym nie tylko skakać można było na różnego rodzaju trampolinach ale także ślizgać się i szaleć w ogromnej sali wypełnionej dmuchańcami. Moc wrażeń i świetnej zabawy zapewnił wyjazd do Laser Arena czyli na laserowy paintball do Polkowic. Niezapomniana przygoda łącząca unikatowe elementy historii, nauki i legend czekała na uczestników w podziemiach Time Gates w Jeleniej Górze. Świat teatru, baśni, sztuki teatralnej, historiii nauki strzelania z łuku czekał na dzieci w Magicznej Pławnej Dolnej. Zajęcia zorganizowane na świetlicach w różnych miejscowościach gminy były nie mniej atrakcyjne, bo pełne warsztatów, zajęć ruchowych i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najmłodsi rozwijali umiejętności tworząc, malując, lepiąc i konstruując latawce, latarnie morską, dinozaury z papieru, własne maczugi i łuki, a nawet kule do kąpieli.

Łącznie z 16-stu dni atrakcji skorzystało 126 dzieci zamieszkujących gminę Jerzmanowa. Cieszy więc, że mogliśmy wywołać uśmiech na niejednej twarzy i urozmaicić Wam ten letni i błogi czas wypoczynku.