XI Bieg Gęsi - ZAPISY

11 LISTOPADA 2022 ŚWIĘTUJ I BIEGAJ Z NAMI PODCZAS ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POŁĄCZONEGO Z XI EDYCJĄ BIEGU GĘSI!

ZAPISY NA BIEG!

Uwaga sportowcy! Na stronie organizatora biegu trwają już zapisy. Zapraszamy na stronę >> BIEGGESI.PL gdzie dostępne są szczegóły, trasy oraz regulamin.

Bieg Gęsi połączony z obchodami Święta Niepodległości w gminie Jerzmanowa to tradycja, pełna wrażeń i gościnności. Zapoczątkowane w 2012 roku wydarzenie z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie i przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Obecnie w biegach na 7-miu dystansach rokrocznie bierze udział ponad 500 zawodników, w tym dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy. Wisienką na torcie sportowej rywalizacja jest Wieczorny Bieg Główny dla kategorii 16+, gdzie niepowtarzalny klimat tworzą kibice i trzymane przez nich pochodnie oświetlające trasę biegów, zawodnicy używający patriotycznych symboli i prowadzący imprezę 2 – krotny Mistrz - Iron Men Jerzy Górski. Triumfatorzy Biegu otrzymują pieczone gęsi, w biało-czerwonych barwach, oryginalne medale i nagrody rzeczowe.

Jednak całość imprezy to nie tylko sportowe emocje, to duch walki i wola zwycięstwa symbolizujące walkę o niepodległość. To eksponowanie przez sołectwa i koła gospodyń wiejskich staropolskiej kuchni celebrującej gęsinę i rogale marcińskie. To podtrzymywanie kulturowych tradycji poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych, integrację udział w koncertach.

TERMIN: 11 listopada 2022

MIEJSCE: Jerzmanowa - Stodoła Kultury (teren przy Stodole Kultury i Pałacu w Jerzmanowej)

Na wspólne przeżywanie Święta Niepodległości  w Jerzmanowej zapraszają:

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej

Gmina Jerzmanowa