Artystyczne oblicze gminy Jerzmanowa - WERNISAŻ

W miniony piątek (6.05) miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie – wernisaż Wystawy Przeglądu Twórczości Lokalnej. To ciekawa podróż do artystycznej krainy jaką okazuje się być gmina Jerzmanowa. Na wystawie podsumowującej rok 2021/2022 działalności twórczej GCK podziwiać można prace ponad 100 osób będących stałymi uczestnikami warsztatów artystycznych - zarówno dorosłych jak i dzieci. Po raz pierwszy w historii wystawa stanęła w Stodole Kultury w Jerzmanowej. Wypełniły ją dzieła z ceramiki, metaloplastyki, witrażu, obrazy, makramy, arcydzieła decupażu, szydełkowe i z wielu innych dziedzin rękodzieła. Wszystkie charakteryzujące się indywidualnym i odrębnym stylem twórcy.

„Gratuluję wszystkim, których ręce mają siłę sprawstwa, których umysł jest pełen talentu i kreatywności, których wyobraźnia jest ponad standard a cierpliwość anielska.” mówiła Barbara Reszczyńska - dyrektor GCK w Jerzmanowej witając przybyłych gości i dziękując za ich ogromny wkład we wspólne tworzenie artystycznego oblicza gminy oraz organizację ukazującej go wystawy. Na wernisażu spotkać można było artystów ich rodziny i bliskich, nie zabrakło również zaproszonych oficjeli. „Za wszystkim stoją ludzie, ludzie dzięki którym dzisiaj oglądamy i podziwiamy twórczość najmłodszych i starszych mieszkańców. Jesteśmy dumni, że mamy na terenie naszej gminy tyle osób z duszą artystyczną, których prace możemy dziś podziwiać” – zaznaczył w swoim przemówieniu Tadeusz Kozakowski, Przewodniczący Rady Gminy Jerzmanowa. Oficjalne podziękowania i drobne upominki otrzymali zarówno uczestnicy zajęć jak i instruktorki prowadzące zajęcia, które zawsze służą uczestnikom swoim wsparciem i wiedzą.

Brawom, zachwytom, wymianie doświadczeń i wspólnym rozmowom na temat prac i sposobów ich wykonania nie było końca. „Ze wszystkich zajęć pozaszkolnych w jakich bierze udział wnuczka, ceramikę w Jerzmanowej lubi najbardziej” – opowiada babcia Michaliny Rybki - 8 letniej uczestniczki zajęć ceramicznych. Nie zabrakło także podziękowań za piękne przygotowanie wystawy. „Odpowiednie wyeksponowanie prac to także niezwykła umiejętność. Moje obrazy nie robiły takiego wrażenia na ścianie w domu jak tutaj. Wystawa jest cudowna” - stwierdziła Barbara Kupeć. Wystawa potrwa do środy (11 maja 2022) do godziny 20-stej. Serdecznie zapraszamy.