Rock’n’rollowe szaleństwo – relacja z Balu Emeryta i Rencisty

Tytułowe „Rock’n’rollowe szaleństwo” owładnęło uczestników tegorocznego Balu Emeryta i Rencisty w gminie Jerzmanowa. W sobotni wieczór (19.02) wnętrze świetlicy w Kurowicach 42A przeniosło się do czasów, gdy na parkiecie królowały hity Elvisa Presleya, Beatlesów czy Billa Haleya.

Jak na karnawał przystało na sali miała miejsce prawdziwa rewia kostiumów: wirujące spódnice, cekiny, ekstrawaganckie nakrycia głowy, peruki i stylowe okulary… gościom nie brakło w tej kwestii rock’n’rollowego polotu. Nie było mowy o „podpieraniu ścian”. Parkiet zapełnił się już w pierwszym bloku tanecznym. Gości przywitała dyrektor GCK w Jerzmanowej – Barbara Reszczyńska. Oprócz adresatów Balu zaproszenie przyjęło liczne grono gości: wójt gminy Jerzmanowa Lesław Golba, przewodniczący rady gminy Tadeusz Kozakowski, wiceprzewodniczący rady gminy Jerzy Wolski oraz delegaci: ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Głogowie oraz Związku Osób Niewidomych.

O odpowiednią oprawę muzyczną balu zadbał DJ Mateusz Dworczak. Dodatkowo klimat imprezy podkręciły GCK-owskie Show Girls czyli piękna płeć GCKu w pięknych strojach z królem Elvisem na czele. Nie tylko wzbogacały wieczór swoim wyglądem, witały przybyłych seniorów i zachęcały do tańca lecz uświetniły imprezę ponad dwuminutową choreografią taneczną do utworu „Rock Around The Clock”, przygotowywaną specjalnie na tą wyjątkową okazję. Niecodzienną i niezwykłą atrakcją był pełen magii i humoru występ iluzjonisty - Damiana Kościa. Magik przeniósł wszystkich do świata czarów, iluzji i perswazji, a karcianymi sztuczkami uatrakcyjnił przerwy od tańca gościom siedzącym przy stołach. W przedsionku sali można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy fotograficznej ściance lub stylizowanej starej ramie telewizora, wykorzystując do tego przygotowane karnawałowe gadżety. Do zdjęć pozował także sam król rock and rolla - Elvis. Zgodnie z nieśmiertelną karnawałową tradycją wybrano również Króla i Królową Balu roku 2022. Bezdyskusyjnie ten zaszczytny tytuł przypadł najlepszym tancerzom na parkiecie: sołtysowi Jaczowa – Józefowi Koszko oraz Irenie Błaszak ze związku emerytów. Dodatkowo GCK-owskie jury wręczyło nagrodę najlepiej rock’n’rollowo przebranej parze: Zofii i Edwardowi Grzechnikom. Taneczny maraton trwał prawie do północy, a zapał do zabawy nie ustępował do końca.