Magiczne ferie - relacja

Powracamy jeszcze na moment do wspomnień beztroskich chwil ferii zimowych. Mimo, że nie doczekaliśmy się śniegu i ograniczały nas ciągle panujące restrykcje związane z pandemią to specjalnie dla dzieci z terenu gminy Jerzmanowa, udało się zorganizować 2 – tygodniowy, pełen zabaw, warsztatów i wycieczek program. Nic więc dziwnego, że miejsca rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”, a zapełnione listy rezerwowe zmobilizowały nas do zaplanowania dodatkowych wyjazdów. Łącznie w zorganizowanych przez nas atrakcjach wzięło udział prawie 60-cioro dzieci w wieku 7-14 lat, zamieszkałych na terenie gminy Jerzmanowa.

Każdy dzień był nowym wydarzeniem i inną atrakcją. Przez 10 feryjnych dni uczestnicy rozwijali swoje umiejętności na różne sposoby. Zmysły manualne szlifowali w trakcie warsztatów artystycznych, podczas których powstała zaczarowana lampa, odlotowa koszulka, magiczny notes i baśniowy obraz. Talent aktorski odkrywali na zajęciach teatralnych. Kondycję i zręczność sprawdzali podczas konkurencji, turniejów, gier i zabaw. Zdolności cukiernicze i kulinarne rozwijali w fabryce czekolady, w którą na jeden dzień zamieniła się Stodoła Kultury w Jerzmanowej. Niebywałą okazją do nauczenia się kilku magicznych sztuczek, były warsztaty iluzji, które przeprowadził Damian Kość – dwukrotny Mistrz Polski iluzjonistów. Popularnością cieszyły się jak zawsze wycieczki do Parku Trampolin i do Afrykarium w Zoo we Wrocławiu. Uczestnicy mieli także okazję rywalizować w jerzmanowskiej kręgielni. Magiczne ferie dzieci zakończyły prawdziwie zimowym akcentem, z łyżwami na nogach, na lodowisku w Polkowicach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do korzystania na co dzień z oferty organizowanych przez nas zajęć, warsztatów, koncertów i wydarzeń.