Wiedzą jak korzystać z lata – Młodzieżowego LATA

Sześć dni wrażeń, wycieczki, warsztaty, zawody i ponad 40 uczestników. Tegoroczne Młodzieżowe LATO organizowane przez GCK w Jerzmanowej w dniach 11-16 lipca dla młodych w wieku 13-20 lat, cieszyło się dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na praktycznie 100 procentową frekwencję uczestników każdego dnia. Okazało się że młodzież zamieszkała na terenie gminy Jerzmanowa dobrze już wie jak w pełni korzystać z atrakcji lata.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęła wycieczka do Poznania, w programie której znalazło się zwiedzanie ZOO, przejazd kolejką „Maltanka” oraz zwiedzanie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, połączone z autorskimi warsztatami na temat pierwotnych kultur świata. Drugiego dnia odbyły się niesamowicie edukacyjne warsztaty kulinarne w Starej Piekarni w Jaczowie, prowadzone przez Marcina Frąckowiaka, na których uczestnicy poznawali tajniki robienia ciasta do pizzy oraz lodów, ale przede wszystkim piekli, wyrabiali i próbowali wszystkich stworzonych przez siebie kulinarnych dzieł. W ofercie Młodzieżowego Lata znalazła się także aktywność fizyczna. Przysłużył się temu wyjazd do Starej Prochowni w okolice Głogowa na wystrzałową walkę drużyn w paintball, drużynowe zawody sprawnościowe zorganizowane przez instruktorki GCK oraz rozgrywki bowlingowe w kręgielni w Stodole Kultury w Jerzmanowej. Techniki malowania sprayami poznawano na warsztatach graffiti, w trakcie których młodzi adepci sztuki współczesnej dać mogli ujście swoim emocjom oraz wykazać się talentem. Młodzieżowe LATO zakończyła wycieczka na nocne zwiedzanie Zamku Książ z wg. scenariusza i propozycji organizatora. Poruszanie się po ciemnych komnatach pokazało ,że chyba jednak nie wszyscy byli tak do końca nieustraszeni….

Po pełnym tygodniu wrażeń zostało mnóstwo wspomnień i satysfakcja, że oferta dla młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jest też radość z pomysłów młodych ludzi na kolejne wakacje z GCK, a wśród propozycji (?)nawet …..wędkowanie. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne lato. Do zobaczenia!