#razempomagamyUkrainie

Od kilku tygodni świetlica w Gaikach stała się mieszkaniem dla grupy osób uciekających z terenów konfliktów zbrojnych na Ukrainie. Decyzją wojewody w naszej gminie wykazano gotowość do przyjęcia około 100 osób uciekających przed wojną, a Urząd Gminy zadecydował o zalokowaniu ich przede wszystkim w obiektach administrowanych przez GCK w Jerzmanowej. W pełnej gotowości jest także świetlica w Bądzowie. Na czas przebywania obiekty dostosowano w możliwy sposób do warunków mieszkalnych, zakupiono łóżka, pościel, pralki, suszarki oraz zamontowano prysznice. Dodatkowe działania związane z zakwaterowaniem uchodźców podjęli także animatorzy i instruktorzy GCK. Oprócz nadzoru, udzielania niezbędnych informacji, porad i wskazówek w świetlicy prowadzone są także zajęcia w różnych formach, m.in.: animacje dla dzieci, zajęcia plastyczne i rękodzielnicze oraz działania biblioteczne aby choć na chwilę umilić i urozmaicić czas.

„Obecny konflikt dotyka wszystkich, i tych ze wschodu, i tych z zachodu. Wszyscy rozumieją, że ta wojna jest przeciwko nim, przeciwko wszystkim Ukraińcom.” (wywiad z Wiktorem Suworowem [LINK]) Ciężko zrozumieć „zwykłym” ludziom całą tą wojenną sytuację, której tak naprawdę nikt nie chce. Dlatego dziękujemy wszystkim za wszelkie przejawy wsparcia czynem i słowem. Za gościnność i zainteresowanie okazywane przez mieszkańców naszej gminy, w szczególności Gaików.. Za dary i szybką reakcję na ogłaszane zbiórki dzięki czemu przebywający u nas goście czują się zaopiekowani i wdzięczni za okazaną pomoc.