Najokazalsza Palma Wielkanocna 2022 - WYNIKI

Wielkanocne palmy ozdabiające drogi i posesje to jedne z ważniejszych elementów tradycji w gminie Jerzmanowa. Do walki o podium w konkursie na Najokazalszą Palmę Wielkanocną organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej stanęło w tym roku 11 palm. Wyrównany poziom bogactwa i różnorodności elementów zdobniczych, inwencji twórczej i estetyki wykonania sprawił jury nie lada problem.

Zachwycały nie tylko ręcznie wykonane, różnobarwne kwiaty z krepiny czy makramowego sznurka ale także całokształt zaaranżowanego otoczenia tworzący całość spójnej inscenizacji. Dbałość o szczegóły czy rozmiary palm wskazywały na ogrom czasu i pracy jaki został włożony w ich wykonanie. Najwyższa palma stojąca przy stodole w Kurowicach ma prawie 8 metrów ale najmniejsze ze zgłoszonych palm sięgały zawsze ponad 2 metry.  Cudna palma o kwiatach biało-czerwonych oraz żółtych i niebieskich zrobiona przez panie z Ukrainy przebywające obecnie w Gaikach stanęła też przy świetlicy wiejskiej. Te Palmy Wielkanocne po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!

Po burzliwych obradach jury WYNIKI KONKURSU przedstawiają się następująco:

• 1. Miejsce: Panie Irena Krajewska - Kurowice

• --
  • 2. Miejsce: KGW Potoczek – pani Barbara Kupeć

• 3. Miejsce: Klub Senior + w Jerzmanowej – pani Anna Sejfer

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenia i wykonanie przepięknych palm oraz podtrzymywanie tradycji kulturowych.

W sprawie odbioru nagród kontaktować będziemy się telefonicznie po świętach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.