METAMORFOZA W KUROWICACH 42A

Nie można zaprzeczyć, że nowy wygląd małej sali w Kurowicach 42A robi piorunujące wrażenie. To efekt zakończenia prac remontowych w ramach działania „Zobacz nas, usłysz nas… w sieci”, na który GCK w Jerzmanowej dostało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.

Realizacji zadania podjęła się firma Kwart specjalizująca się w instalacjach multimedialnych od podszewki. Pomieszczenia zyskały całkiem nowe i efektowne oblicze. Ściany pomalowano na nowy kolor. Główne pomieszczenie studia nagrań częściowo wygłuszono, a na jednej ze ścian zamontowano fraktalne dyfuzory akustyczne czyli kwadratowe płyty stworzone w celu rozproszenia dźwięku. Materiał dźwiękochłonny zamontowany na ścianie ma także na celu redukcję wibracji, przenoszonych po konstrukcji budynku oraz tak zwane hałasy instalacyjne. W pomieszczeniu starego „schowka na miotły” powstała kabina lektorska, maksymalnie wygłuszona panelami pianki akustycznej. Całość podłogi w obydwu pomieszczeniach pokryto szarą wykładziną, której celem jest również pochłonięcie fali dźwięku, powstałego np. w czasie rozmowy, słuchania radia czy chodzenia. W pomieszczeniu stanęło już także pierwsze wyposażenie: biurko studyjne, podstawy pod monitory, krzesła obrotowe i hokery. Wszystko cierpliwie zaczeka teraz na kolejny etap projektu czyli zakup profesjonalnego sprzętu multimedialnego. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg i wyłoniony dostawca sprzętu.