Zajęcia obrazek

Podróż do św. Mikołaja

Tegoroczne Gminne Mikołajki w Jerzmanowej były prawdziwą eksplozją radości, twórczych działań i niezapomnianych wrażeń. 4 grudnia br. o godzinie 13:00 plac przed Stodołą Kultury w Jerzmanowej zatętnił życiem. Dzieci i rodzice przybyli tłumnie aby choć raz do roku móc spotkać najbardziej uśmiechniętego, najbardziej życzliwego i poważanego na całym świecie Jegomościa.


Zaproponowana formuła wydarzenia spodobała się dzieciom. Tym razem św. Mikołaj nie spadł z nieba, nie przybył na saniach, ani nie przyleciał znikąd. Dzieci, które chciały go spotkać musiały przebyć podróż przez kraje Europy do celu jakim była wioska elfów w Finlandii.


Zabawa rozpoczynała się w Biurze paszportowym, w którym po odebraniu uprawniającego do podróży dokumentu, na uczestników w każdym „kraju” czekały zadania do wykonania. Aby przekroczyć granicę i otrzymać pieczątkę w paszporcie, w „Polsce” należało wykonać bombkę, w „Niemczech” pięknego sznurkowego aniołka a „Holandię” przejechać energorowerem napędzającym tor z samochodami lub rozświetlającym choinkę. W kolejnych państwach na mikołajkowej mapie pojawiły się „Dania”, gdzie należało wykonać kartkę świąteczną i papierową torebkę na prezenty, „Norwegia” z dekoracją pierników i „Szwecja” gdzie dzieci wykonywały gwiazdki z błyszczącego papieru. Jeszcze tylko wystarczyło przepłynąć na wioślarzu „Bałtyk” i już na widnokręgu pojawiała się Finlandia i wioska ze św. Mikołajem. Tam dzieci z rąk Świętego, jak na globtroterów przystało, otrzymywały prezentowe plecaki.


O głodne brzuchy podróżników zadbały Panie z KGW w Kurowicach oraz Jaczowa, Potoczka, Bądzowa i Jerzmanowej oferując nieodpłatnie strudzonym gofry, hamburgery, hot-dogi, gorącą czekoladę, popcorn i frytki a na rozgrzanie gorące kakao lub imbirową herbatkę . Najodważniejsi występowali na scenie prezentując repertuar zadedykowany św. Mikołajowi, a towarzysząca świętemu Śnieżynka wyczarowała nawet trochę śniegu.


W tym roku talony uprawniające do odbioru prezentów odebrało ponad 630 dzieci z terenu gminy Jerzmanowa. W samej podróży wzięło udział ponad 300 podróżników i towarzyszących im najbliższych. Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o dobrej i udanej zabawie, a atmosfera radości i magia nadchodzących świąt z łatwością udzieliła się wszystkim. Imprezie towarzyszyła 6 edycja akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” – szczytnej inicjatywy polegającej na zbiórce prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach.


Za wsparcie i pomoc w organizacji serdeczne podziękowania kierujemy do:

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaczowie, Jerzmanowej, Bądzowa, Potoczka i Kurowic za przygotowanie poczęstunku

Seniorom z Klubu Senior + w Maniowie za upieczenie całej masy pierniczków

Strażakom z OSP w Jerzmanowej za zabezpieczenie wydarzenia