Wieczór w Przedsionku Raju

Koncert w Jerzmanowej był ostatnim z koncertów na trasie tegorocznego Przedsionka Raju, a jednocześnie pierwszym w historii nowo otwartej Stodoły Kultury. W niedzielny wrześniowy wieczór (19.09) od godziny 18:00, sala w Jerzmanowej wypełniła się dźwiękami skrzypiec, wiolonczeli, klawesynu i fletu. Powstały w ten sposób klimat przeniósł przybyłych słuchaczy kilka wieków wstecz, do czasów dawnej muzyki barokowych wirtuozów.

Po raz kolejny przy współpracy z Fundacją „Canor” mieliśmy okazję gościć wybitną skrzypaczkę, Jasenkę Balic Zunic wraz z grupą najzdolniejszych młodych muzyków wchodzących w skład zespołu Green Kore, pod przewodnictwem dr Joanny Boślok-Górniok - jednej z najbardziej doświadczonych polskich klawesynistek. W trakcie trwającego ponad godzinę koncertu wysłuchaliśmy muzyki Georga Philippa Telemanna, Antonio Vivaldiego oraz Georga Friedricha Haendela. Była to dla mieszkańców niecodzienne okazja by obejrzeć i posłuchać muzyki klasycznej i przekonać się, że kultura najwyższego poziomu nie musi być zarezerwowana dla prestiżowych sal, amfiteatrów czy teatrów operowych wielkich miast.

Przedsionek Raju to preludium do kolejnych tego typu wydarzeń, które odbywać się będą w Stodole Kultury w każdy trzeci weekend miesiąca. Zapraszamy do śledzenia informacji dotyczących wydarzeń na naszej stronie i Facebooku.