Wyjątkowy czas, wyjątkowy Nowy Rok.


Kiedy wskazówki zegara obwieściły pierwszy dzień Nowego 2021 Roku rozpoczęliśmy świętowanie naszego pierwszego okrągłego jubileuszu - 5 urodzin GieCeKu.


W 1826 dniach zmieściliśmy setki godzin zajęć dla dorosłych i dzieci, wypełniliśmy te dni około 170 imprezami, z których kilka należy do sztandarowych dla naszej gminy. Integrowaliśmy mieszkańców w sołectwach, świętowaliśmy jubileusze, otwarcia, uatrakcyjniliśmy codzienność poprzez zajęcia w świetlicach. Zrealizowaliśmy kilka projektów, wydaliśmy dwie publikacje książkowe. Na naszej orbicie ciągle obecni są ludzie związani z kulturą i twórczością. Otworzyliśmy naszą „ziemię” na artystów prezentujących wszelkie gatunki muzyczne, twórców kultury z rożnych stron świata, pisarzy, aktorów, rękodzielników.


Nasze adresowniki wypełniają dziś dziesiątki stron telefonów do menadżerów, ludzi sceny, twórców, pracowników tzw. zaplecza imprezowego, ludzi pozytywnie zakręconych, pasjonatów kultury i rękodzieła. Na naszym niebie widzimy dziś dużą liczbę gwiazd, to clou naszej działalności - mieszkańcy, odbiorcy lokalnej kultury, osoby obserwujące naszą codzienność za pomocą Internetu. Te świecące mocniej oznaczają osoby, które częściej korzystają z koncertów, wystaw, delektują się kulturą podczas wycieczek i wyjazdów, rozwijają swoje umiejętności podczas zajęć i warsztatów. Są i takie gwiazdy, które świecą najmocniej, wyróżniając się z całej plejady, to one działają wspólnie z nami, podsuwają pomysły, kreatywnie wspierają naszą działalność, występują na scenie prezentując talent i umiejętności.


5 lat minęło jak chwila. Towarzyszyły nam dobre i lepsze dni, często byliśmy uskrzydleni dobrym słowem, gestem, czasem wyróżniania były większego kalibru (Złoty Herb Powiatu Głogowskiego, nominacja do VI Głogowskiej Nagrody Historycznej). Zdarzały się też słabsze dni, ale każdą krytykę, niepowodzenie staraliśmy się przekuć w motywację do lepszego działania.


Dziękujemy mieszkańcom za zaufanie i wspólnie spędzane chwile. Przedstawicielom stowarzyszeń, artystom i menadżerom, scenotechnikom i współpracownikom dziękujemy za Wasz profesjonalizm, który przekładał się na naszą ofertę. Dziękujemy sołtysom, liderom społecznym za wszelką pomoc, dzięki której czuliśmy się widzialni i słyszalni, za wspólnie zrealizowane projekty i poświęcony czas. Dziękujemy władzom gminy za dialog i współpracę oraz zaplecze materiałowo – finansowe pozwalające wypełniać naszą statutową misję.