Zajęcia obrazek

Najpiękniejsza dożynkowa dekoracja posesji - rozstrzygnięcie

Słomiane dekoracje przy posesjach i drogach to tradycja zwiastująca końcówkę zbiorów. Są widoczną oznaką czasu dożynkowego oraz symbolem radości z zakończenia intensywnych prac na roli. Często to już nie tylko słomiane kukły ale nowsze formy ekspresji bogate w pełne humoru scenki rodzajowe lub świeckie i religijne symbole. Wywołują radość na twarzach nie tylko dzieci ale i dorosłych.

W tym roku Sołectwo Kurowice obroniło honor gminy Jerzmanowa i zgłosiło swoją dekorację do VI edycji konkursu na Najpiękniejszą Dożynkową Dekorację Posesji, organizowanego co roku przez GCK w Jerzmanowej. Do jej stworzenia posłużyły roślinne płody oraz plony zbóż, okazałe dynie, warzywa, kwiaty i zabytkowy sprzęt rolniczy. Nie zabrakło humorystycznego akcentu w postaci rodziny słomianych kukieł. Za poświęcony czas i wysiłek włożony w stworzenie dekoracji komisja konkursowa postanowiła nagrodzić panie Barbarę Jakubowską i Irenę Krajewską nagrodą w kwocie 500 zł - będąca równowartością kwoty pierwszego miejsca w konkursie.


Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w Jerzmanowej, 28 sierpnia 2021 od godz. 19:30 na scenie głównej na placu przy Stodole Kultury w Jerzmanowej. W przypadku nieobecności nagrodę odebrać można także w późniejszym terminie w GCK w Jerzmanowej, ul. Głogowska 7, w godz. 7:15 – 15:15.


Dziękujemy za podtrzymywanie dożynkowych tradycji.