Tomasz Drabina – TANGREEN – relacja z koncertu

Ciepły, jesienny wieczór, przygaszone lampy, jeden artysta i jego akordeon w świetle reflektorów wystarczyły by 24 października br. cała sala w Stodole Kultury w Jerzmanowej zapełniła się publicznością. Koncert Tomasza Drabiny – akordeonisty, wirtuoza i kompozytora zebrał ponad 60-cio osobową publiczność, a wśród niej wielu miłośników niezwykłego i legendarnego instrumentu jakim jest akordeon.

Artysta zabrał publiczność w ponad godzinną podróż muzyczną. Zagrał tanga i szlagiery z repertuaru założonej przez niego formacji TANGREEN. Publika usłyszała utwory w autorskich aranżacjach, skomponowane strikte na akordeon ale także te oryginalnie napisane na orkiestry, wśród nich: „La Cumparsita”, „To ostatnia niedziela” oraz własne kompozycje jak: „Przebiśniegi” i „Krzesanie”. Jego pełne emocji wykonania opowiadały… o uliczkach romantycznego Paryża, gorącej Argentyny czy dawnej Warszawy. Niezwykły talent i umiejętności gry sprawiały, że muzyka poruszała, a oczyma wyobraźni zdawało się widzieć tańczące do niej pary czy rosnące przebiśniegi. Koncert zakończył się brawami na stojąco i dwukrotnym bisem. Przypominając, że „sztuka nie może istnieć bez odbiorcy” artysta dziękował licznie przybyłej publiczności za stworzony wspólnie niezwykły klimat koncertu.

My również dziękujemy wszystkim uczestnikom wieczoru, zapraszając na kolejne koncerty z cyklu: Stodoła Kultury z muzyką i sztuką, w każdą trzecią niedzielę miesiąca.