Stodoła Kultury

Tak właśnie brzmieć będzie oficjalna nazwa świetlicy wiejskiej i kręgielni w Jerzmanowej, architektonicznej perły współczesnej Jerzmanowej. Konkurs ogłoszony 19 lutego na stronie GCK w Jerzmanowej wzbudził wiele emocji mieszkańców. W pierwszym etapie mieszkańcy nadsyłali propozycje nazw - wpłynęło ich 65. Spośród przesłanych propozycji komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Jerzmanowa Lesława Golbę wyłoniła trzy nazwy, na które w plebiscycie dostępnym na stronie Internetowej GCK w Jerzmanowej w dniach od 5 do 16 marca 2021 głosy oddawali mieszkańcy. To właśnie Stodoła Kultury zgłoszona przez Anitę Rosik otrzymała największą ilość, bo aż 87 głosów .

W konkursie brali udział dorośli mieszkańcy gminy Jerzmanowa. Autorzy trzech najlepszych propozycji otrzymali po 250 zł, a zwycięzca drugiego etapu, czyli plebiscytu na oficjalną nazwę, dodatkowo 300 zł. W drugim etapie głosowania udział wzięły 184 osoby. „Folwark kulturalny” zgłoszony przez Barbarę Tuczyńską uplasował się na drugim miejscu z liczbą głosów 64, a „Zakręcona stodoła” – pomysł Agnieszki Omasty, na który zagłosowały 33 osoby, na trzecim. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w tym emocjonującym wydarzeniu.