Zajęcia obrazek

Gminny Dzień Kobiet - 2021'

Dość mroźną atmosferę pierwszego marcowego weekendu, skutecznie rozgrzały wyjątkowe obchody Gminnego Dnia Kobiet w gminie Jerzmanowa, zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury. W tym roku nie mogliśmy zaprosić Pań na koncert więc to koncert przyjechał pod domy mieszkanek. Dla Pań grał i śpiewał zespół The Postmen – Polscy Beatelsi z Polkowic. Jak przyznali panowie był to dla nich pierwszy w karierze występ na poruszającej się scenie i pierwszy po długiej przerwie związanej z pandemią. Zespół emanował pozytywną energią, a niecodzienne warunki techniczne nie przeszkodziły w odegraniu wystrzałowych kawałków muzyki, które poruszyły każdego przechodnia.

Objazdowy występ przejechał głównymi ulicami wszystkich miejscowości gminy, z głośników rozbrzmiewały utwory Beatlesów i Czerwonych Gitar, a zespołowi jadącemu na ruchomej scenie towarzyszył wesoły orszak pracowników GCK przebranych w stylu lat 70-tych. Wszystkie napotkane na trasie kobiety niezależnie od wieku otrzymywały upominek w postaci nietypowego, bo ręcznie uszytego tulipana. Akcję szycia 1000 sztuk tulipanów na Dzień Kobiet, GCK rozpoczęło już na miesiąc przed obchodami. Głównymi szyjącymi były panie animatorki i instruktorki ale pomagał też każdy kto potrafił trzymać igłę.

Udało się pozytywnie zaskoczyć wiele przypadkowo napotkanych Pań. Mnóstwo kobiet obserwowało koncert z okien i balkonów domów lub z niecierpliwością czekało na występ przy głównych ulicach.

Dziękujemy za te wspólne chwile i jeszcze raz wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego.

Specjalne podziękowania kierujemy także do strażaków z OSP Jerzmanowa za techniczne wsparcie i pieczę nad bezpieczeństwem imprezy.