Zajęcia obrazek

Wernisaż – Przegląd twórczości lokalnej

Przepiękne wydarzenie artystyczne stało się zaczątkiem majowego weekendu. W miniony piątkowy wieczór (21 05.2021) o godz. 17:00 po raz pierwszy od momentu ogłoszenia trudnego czasu pandemii, odbył się wernisaż wystawy Przeglądu Twórczości Lokalnej. Miniony rok okazał się bardzo twórczy i pracowity. Ogólna izolacja nie wpłynęła negatywnie na twórcze działanie, a wręcz przeciwnie działania te były odskocznią od codziennej pandemicznej rzeczywistości, czego najlepszym dowodem jest zorganizowana wystawa. Sala OSP w Jerzmanowej wypełniona została około tysiącem autorskich dzieł ponad 90-ciu uczestników (dorosłych i dzieci), korzystających stale z oferty zajęć GCK w Jerzmanowej. Przybyłych zaproszonych gości przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej – Barbara Reszczyńska. - Wernisaż to okazja do pokazania nie tylko talentu mieszkańców gminy Jerzmanowa ale i pokłosia wielomiesięcznej pracy naszych instruktorów. – mówiła w swoim wystąpieniu. Zachwytu nad pracami nie ukrywał także przybyły na wernisaż wójt gminy Jerzmanowa Lesław Golba - Bardzo się cieszę, że pomimo pandemii widać jak twórczość lokalna w naszej gminie nie zamarła, a wręcz przeciwnie. Ogromny dorobek dzieł zgromadzonych na wystawie pokazuje jak wiele udało się zrobić i jak bardzo, wszelkie tego typu artystyczne warsztaty i zajęcia są potrzebne. – gratulował wójt.

Nie obyło się także bez podziękowań za uczestnictwo, zaangażowanie, kreatywną postawę i wymianę doświadczeń, które tworzą niepowtarzalną atmosferę wspólnych zajęć. Uczestnicy otrzymali uroczyste dyplomy i niewielkie upominki, natomiast instruktorki kwiaty i moc wdzięczności za cierpliwość i dzielenie się wiedzą.

„Finezja, smak i talent” – tak można podsumować dzieła lokalnych twórców. Na wystawie „spotkały się” rozmaitość, finezja, talent i ambicje uczestników. Zaskakuje różnorodność technik rękodzielniczych, plastycznych, bogactwo form i wyrazu twórczych działań. Witrażowe lampiony, metaloplastyka, biżuteria, szydełkowe torby, chusty i serwetki, ręcznie robione albumy i kartki, okazałe makramy na które zużyto ok. 600 metrów sznurka oraz po raz pierwszy raz w historii prace ceramiczne.


Wystawę naprawdę warto zobaczyć. Jest ona dostępna jeszcze do końca tygodnia (28 maja 2021r.)
w sali OSP w Jerzmanowej

Poniedziałek:  godz.  8:00 - 14:00

Wtorek: godz. 12.00 - 18:00

Środa: godz. 12:00 - 18:00

Czwartek: godz. 14:00 - 20:00 

Piątek: godz. 14:00 - 20:00

Serdecznie zapraszamy!