Zajęcia obrazek

GCK na Głogowiankach 2021

W minioną gorącą niedzielę (20.06.2021) na bulwarze nadodrzańskim w Głogowie, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć i tym samym wspólnie z innymi uczestnikami tworzyć niezwykłe wydarzenie pn. Głogowianki 2021. To pierwsza w tym roku impreza plenerowa, na której mogliśmy zaprezentować naszą działalność swobodnie, bez izolacji i dotychczasowych pandemicznych obostrzeń.


Na stoisku promowaliśmy bogactwo wyrobów rękodzielniczych powstałych w wyniku działalności naszych instruktorów jako elementy pokazowe dla uczestników warsztatów i zajęć dla dzieci i dorosłych. W tym roku dominowały ozdoby z papieru czyli tzw. Scrapbooking ( ręcznie robione albumy na zdjęcia, ozdobne pudełka i kartki na różne okazje). Ponad to wyroby ceramiczne i witrażowe, metalowa, sznurkowa i koralikowa biżuteria, ozdobne wianki na drzwi, szydełkowe i makramowe łapacze snów.


Podczas Głogowianek pokazaliśmy się również „w działaniu”, organizując warsztaty. Podczas nich najmłodsi robili ozdobne pudełka na czekoladki, głównie by obdarować tatę z okazji zbliżającego się Dnia Ojca lub ulubionego nauczyciela w końcowo rocznym podziękowaniu. Można było także nauczyć się jak w prosty sposób z koralika, kolorowej włóczki i sznurka zrobić uroczą laleczkę.

Gminę Jerzmanowa godnie reprezentowały także panie z KGW z Potoczka oraz KGW „Anna” z Kurowic, serwując własne wypieki oraz remedium na upał w postaci orzeźwiających napojów i wody z mrożonymi owocami.


Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.