Chcieliśmy ogromnie pogratulować Natalii Brzezińskiej otrzymania stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Niezmiernie cieszy nas tak wielki i twórczy potencjał naszej gminy, z którego udało nam się jako instytucji również skorzystać.

Natalia bowiem jest studentką kierunku malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, młodą artystką mieszkająca w Jerzmanowej i autorką powstałego dla GCK logotypu, który od początku tego roku jest naszym stałym rozpoznawalnym znakiem pojawiającym się na wszystkich materiałach promocyjnych. We wrześniu tego roku Natalia wykonała także na scenie obok WDK w Jaczowie mural przedstawiający logo Jaczowiaków.

Od wielu lat Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje studentom stypendia za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Laureat by uzyskać stypendium musi uzyskać wysoką średnią ocen oraz mieć znaczące osiągnięcia artystyczne. Stypendyści to niezwykle elitarna grupa. Przyznawanie stypendiów ma na celu nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie wybitnych studentów, ale przede wszystkim ma im pomóc w doskonaleniu warsztatu artystycznego i realizacji projektów twórczych.

Jeszcze raz z całego serca gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w wytyczaniu nowych kierunków rozwoju sztuki i kultury zarówno polskiej jak i europejskiej.