Zajęcia obrazek

XII Bieg Gęsi

W porannych biegach na starcie stawiło się łącznie 210 najmłodszych biegaczy dopingowanych towarzystwem bliskich oraz 28 uczestników kategorii Nordic Walking. O godzinie 8:50 rozbrzmiał sygnał startowy, który oficjalnie zainaugurował serię emocjonujących wyścigów. Biegi rocznikowe na różnych dystansach sprawiły, że Jerzmanowa tętniła energią i sportowym zapałem.


Mnóstwa emocji dostarczył dopingowany Ogniem Wolności wieczorny Bieg Gęsi na dystansie 10 km, który przyciągnął zarówno zawodowych biegaczy jak i amatorów. Czasem 31 min i 39 sek. zwycięstwo wywalczył Semenovich Bogdan z Kijowa. Pierwszą kobietą na mecie z czasem 40min 52 sek. była Ficner Anna ze Złotoryi. Ceremonia zakończenia Biegu Gęsi i wręczenia nagród była momentem pełnym wzruszeń. Dyplomy, statuetki oraz nagrody, wśród których tradycją jest najprawdziwsza pieczona gęś wręczał wójt gminy – Lesław Golba. Wyłoniono także zwycięzców w kategorii „Mistrz Gminy Jerzmanowa”. W kategorii tej najszybszymi biegaczami okazali się Grzegorz Jankowski(I miejsce), Adam Nyk (II miejsce) i Jan Niedośpiał (III miejce).Wśród kobiet zwyciężyła BarbaraTuczyńska (I miejsce), Aleksandra Drozdowska (II miejsce) oraz Barbara Popiwczuk (III miejsce).


Wyniki wszystkich biegów znaleźć można na stronie bieggesi.plOgromne podziękowania dla wszystkich którzy pełnili pieczę nad organizacją i bezpieczeństwem biegu kierujemy do:

Teamu Jerzego Górskiego

LUKASMED

Strażaków OSP z Jerzmanowej, Jaczowa, Bądzowa, Kurowa Małego, Smardzowa, Szczyglice, Serby, Radwanice

NINJA Security Sp. z o.o.

Biuro Projektów Drogowych BPD mgr inż. Dariusz Ancygier

Komenda Policji w Głogowie

Starostwo Powiatowe w Głogowie

RAWZNAK Rawicz