Zajęcia obrazek

Biznes się kręcił - relacja z Gminnego Dnia Dziecka

Podstawy ekonomii, zdobywanie nowych umiejętności, podnoszenie kompetencji, zarabianie pieniędzy w wybranej branży aby móc wydać je na ulubione przyjemności. To nie żaden kurs zawodowy czy szkoła biznesu, to Gminny Dzień Dziecka w Jerzmanowej, na którym najmłodsi otrzymali dawkę dorosłości, o której tak nieustannie na co dzień marzą.


W sobotę (4.06) teren Zespołu Pałacowo Parkowego w Jerzmanowej zamienił się w małe, rządzące się własnymi prawami Państwo, w którym królowała odrębna waluta – Goldiaki. Zabawa w dorosłość w pełni angażowała nie tylko dzieci ale całe rodziny. W strefie zarabiania za wykonanie pracy w wybranym zawodzie oprócz zarobionych pieniędzy zdobywano doświadczenie zawodowe i nowe kwalifikacje. Można było zostać rolnikiem, lekarzem, jubilerem, mechanikiem, stolarzem, florystą, lakiernikiem samochodowym, piekarzem, żołnierzem i artystą występującym na scenie. Ciężko zarobione pieniądze wydawano na przyjemności i relaks w salonie fryzjerskim, tatuażu czy kosmetycznym. Była możliwość wydania goldiaków na rozrywkę i zabawę na dmuchańcach, w kulach zorbingowych, bumperball, także na grę w elektroniczny paintball, przejażdżki quadem, a nawet wozem strażackim wraz ze strażakami z OSP Jerzmanowa. Na kurs prawo jazdy na gokartach i wyrobienie dokumentu, także trzeba było zapracować i zarobić niemałą kwotę. W przerwie od zarabiania i wydawania na dzieci czekały hamburgery przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci okazały się być bardzo pracowite i oszczędne. Z łatwością poradziły sobie z podstawową wiedzą z ekonomii w praktyce, liczeniem banknotów i porównywaniem cen, mając przy tym nie lada zabawę. Jednym zdaniem – biznes się kręcił.


Dużą popularnością cieszył się także tzw. Kącik małego dziecka - urocze, stworzone przez animatorki miejsce w którym na rodziców i maluchy czekało mnóstwo ciekawych zabaw sensorycznych, stanowisk edukacyjnych, koce i poduszki do relaksu na trawie.


Mali artyści opanowali scenę uatrakcyjniając wydarzenie recytacją, śpiewem i tańcem. Rozdano również nagrody przyznane w konkursie plastycznym pn. „Jerzmanowa w przyszłości” ogłoszonym przez naszą bibliotekę z początkiem maja. Zwycięzców konkursu zajedziecie w aktualnościach na stronie biblioteki.


Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy dla parterów:

KGW Smardzów, KGW Potoczek, KGW Modła, Sołectwa Jerzmanowa, Strażaków z OSP Jerzmanowa i OSP Jaczów a także firmy "BAR-BUD" S.C. MARIOLA I ROMAN BARTKOWIAK, p. Rafała Durała, st. szer. Radosława Augustyniaka z JW3444 w Głogowie oraz Harcerzy ze 125 Drużyny HUSARIA z Jaczowa.