Zajęcia obrazek

Pracowite wakacje

Okres wakacji jest dla GCK w Jerzmanowej nie tylko czasem organizacji letnich wydarzeń ale również czasem wielu prac porządkowych i konserwatorskich. Dlatego już po raz drugi, podobnie jak w ubiegłym roku, zatrudnienie w GCK na okres wakacji, mogła znaleźć jerzmanowska młodzież w wieku 16-18 lat.


Program pn. „Wakacyjna praca” podzielony był na 3 dwutygodniowe etapy. W trzech różnych terminach: 5 - 16 lipca, 19-30 lipca oraz 2-13 sierpnia 2021 do prac zatrudniono po trzy osoby. Zainteresowanie było ogromne. Ponad 30 osób złożyło podania, a 9-ciu kandydatów wyłoniono w drodze przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych i losowania.


Zakres obowiązków obejmował prace porządkowe i konserwacyjne na terenach obiektów administrowanych przez GCK. Udało się zrobić wiele! Świeżość zyskały drewniane i metalowe elementy, barierki, ławki, tarasy i płoty przy świetlicach wiejskich. Nowe oblicze zyskał betonowy stolik szachowy przy bibliotece w Jerzmanowej. Przez 5 godzin dziennie młodzież plewiła, przycinała pomagała przy pracach bieżących i porządkowaniu magazynu, a także przy organizacji „Spotkania kultur”. Akcja przyniosła korzyści obu stronom, młodzi ludzie dostali szansę na zdobycie pierwszych pieniędzy i zapoznanie z procedurami zatrudnienia, a GCK zyskało „ręce do pomocy”. Dlatego dołożymy wszelkich starań by oferta pracy dla młodych pojawiła się także w przyszłym roku – obiecuje dyrektor Barbara Reszczyńska.