Rzeczy niepokój – relacja

Ciepły i pełen wzruszeń koncert pn. „Rzeczy niepokój” w zimny listopadowy wieczór zagrał w Stodole Kultury w Jerzmanowej (21.11 br.) zespół Blue Saunds. Artyści podjęli próbę interpretacji muzycznej, wierszy Kamila Baczyńskiego, urodzonego sto lat temu, bo 22 stycznia 1921r. W uznaniu jego zasług dla polskiej literatury, niepodległości i kultury, Sejm RP ogłosił rok 2021 właśnie rokiem tego jednego z najwybitniejszych poetów. Podczas występu usłyszeliśmy utwory "Z wiatrem", "24 XII", "Erotyk", "Elegia o chłopcu polskim", "Kołysanka", "Nie stój u ciemnych świata wód", "Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie", "Spojrzenie" oraz tytułowy "Rzeczy niepokój". Mistrzowskie, refleksyjne teksty w nowoczesnej oprawie dźwięków elektronicznych i akustycznych połączone z charakterystycznym głosem Joanny Karkoszki – wokalistki, urzekły publiczność, poszerzając perspektywę dotychczasowych interpretacji twórczości Baczyńskiego. Dzięki tej wyjątkowej autorskiej aranżacji poezja nabrała współczesnej, unikatowej formy. Publiczność nie pozwoliła zejść artystom ze sceny bez bisu. Wydarzenie było trzecim koncertem z cyklu Stodoła Kultury z muzyką i sztuką, na które zapraszamy Państwa w każdy trzeci weekend miesiąca do Jerzmanowej.