KONKURS LITERACKI "PAŁACOWA LEGENDA"

W ramach projektu "Pałacowe Tajemnice - od Legendy do Dziedzictwa" zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Konkursie Literackim, którego celem jest stworzenie legendy związanej z pałacem w Jerzmanowej.

Temat konkursu:

Tematem konkursu literackiego jest napisanie legendy związanej z wybudowanym w drugiej połowie XVI wieku pałacem, znajdującym się w centrum Jerzmanowej.

Zadanie uczestników:

Zapraszamy do zgłębienia historii pałacu w Jerzmanowej i stworzenia własnej legendy związanej z tym pięknym zabytkiem. Legenda może dotyczyć dowolnie wybranego aspektu związanego z pałacem, takiego jak elementy architektoniczne, poprzedni właściciele, mieszkańcy pałacu, czy też zespół parkowy otaczający pałac. Praca konkursowa powinna w ciekawy i oryginalny sposób łączyć fakty geograficzne lub historyczne z fikcją literacką, pozwalając na wyobraźnię i kreatywność.

Kategorie wiekowe:

1. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych
  2. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
  3. Uczniowie szkół średnich
  4. Dorośli

Termin składania prac do 17.05.2024 r. włącznie.

Prace należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej ul. Spółdzielcza 2A, 67-222 Jerzmanowa lub Filia Biblioteki w Jaczowie, Główna 1, 67-210 Jaczów lub nadesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na powyższy adres bibliotek, lub wersję cyfrową na adres: biblioteka.jerzmggmail.com z dopiskiem: „Pałacowa legenda"

Nagrody:

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe wysokości 250 zł.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej: